מ פ ג ש י    ה ט י פ ו ל

 

במפגשים הטיפוליים המתבגר.ת מביאים את התכנים המעסיקים אותם. זה יכול לקרות בצורה הפשוטה ביותר דרך שיחה, ויכול להגיע בצורה עקיפה דרך פעילות עם בעלי החיים, משחק משותף, יצירה או כל דבר אחר. אין ציפייה מהמטופל לשוחח או לעשות משהו מסויים, כל מה שיביא יעיד על מה שמעסיק אותו. העבודה היא על העולם הפנימי ולכן אין נכון או לא נכון. 

גישתי הטיפולית הינה דינמית (הבנת הדינמיקה הנפשית של המטופל), ומשלבת כלים מעולם הCBT (קוגנטיבי-התנהגותי, כלים פרקטיים המתמקדים 'בכאן ועכשיו').

מפגשי הטיפול מקיימים בתדירות של אחת לשבוע (או פעמיים בשבוע במידת הצורך), ומשך המפגש הוא כשעה.

כאשר הטיפול מתקיים בעקביות, נוצר מרחב שמור ומוגן שמאפשר לתכנים המעסיקים את הנפש לצוף ולעלות. גם תכנים מהיום יום, וגם תכנים מהלא מודע עולים לפני השטח. דבר זה מאפשר שיח ועיבוד שלהם, הבנה גבוהה יותר של עצמינו, ומשם הדרך לשינוי מתאפשרת.

הטיפול יסוב סביב הבנת התהליכים הנפשיים שמניעים את רגשותיו והתנהגויותיו של המטופל, וחתירה לשינוי והטבה באיכות חייו. הטיפול שלי מחובר לקורה את המטופל בחייו, ונותן מענה לקשיים ספציפיים שעולים בזמן אמת.

 

אני מאמינה גדולה בפוטנציאל הטיפולי הטמון בקשר עם ההורים, לכן במידת הצורך נקיים מפגשים משותפים ונעבוד על הקשר ביניכם לבין ילדכם.

טיפול בעזרת בעלי חיים - נויה אטיה ,רמת גן